ZIOŁA

Zestawy ziołowe przygotowuję indywidualnie dla każdego klienta, wykorzystując wieloletnie doświadczenie zielarskie i praktykę farmaceutyczną. Komponuję je z ziół pochodzących z własnych ekologicznych upraw lub pozyskanych przez nas z niedalekich łąk i ostępów leśnych.
Prowadzimy również wysyłkę ziół pocztą, za zaliczeniem.Koszt wysyłki na terenie Polski wynosi około 24zł

Jakość ziół
W malowniczym krajobrazie Beskidu Niskiego i bezpośrednim sąsiedztwie Magurskiego Parku Narodowego, otulone hektarami lasów i łąk leży nasze gospodarstwo. Z daleka od szlaków komunikacyjnych i monokulturowego rolnictwa, w czystym środowisku prowadzimy ekologiczna uprawę ziół, warzyw i orkiszu, stosując tylko naturalne środki produkcji.
Roślina jako jedyna forma życia nie zmienia miejsca swego bytowania i przez cały swój okres wegetacyjny jest skazana na symbiozę i przywiązanie do gleby, którą my zasilamy wyłącznie kompostem i efektywnymi mikroorganizmami, wiedząc, że w ten sposób uzyskamy zdrowe i wyjątkowo wartościowe rośliny. Monokultura jest nam obca, starannie dobieramy sąsiedztwo ziół, warzyw, zboża, co przekłada się później na doskonałą jakość plonu.
Zbioru dokonujemy tylko ręcznie, przestrzegając starej zasady zielarskiej by plon każdego gatunku zbierać( w miarę możliwości pogodowych) w okresie wszystkich faz księżyca.
Suszymy naturalnie i w suszarniach opalanych drewnem, nie stosujemy mikrofali i napromieniowania.
Zioła przechowujemy maksymalnie 1 rok, gdyż potem następuje powolny rozkład substancji czynnych, co obniża ich jakość.